Sztukateria na oknie – rozmaitości – gzymsy, listwy, łuki, zworniki oraz wsporniki.

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Tak samo okna stanowią ważny element każdego budynku. To właśnie one wpuszczają do naszych domów promienie słoneczne, pozwalają dostrzec błękit nieba, obserwować otoczenia i umożliwiają kontakt ze światem zewnętrznym  bez wychodzenia z domu. Im większe okna tym człowiek jest bardziej otwarty, wnętrze jest bardziej oświetlone, za czym idzie i to, że nam dopisuje lepszy humor.

Dlatego też niejednokrotnie nieświadomie ze starannością dobieramy do okien firanki, rolety żaluzje, zasłony, zazdroski, karnisze i wiele innych ozdób, chcąc podkreślić ich kształt i wydobyć z nich piękno. Tak dbamy o okna wewnątrz pomieszczeń a co z ich zewnętrzna estetyką? Czy na zewnątrz okno przestaje nas interesować? Co z ludźmi, którzy mijają nasz dom? Czasem ktoś ma na parapecie kwiatki, które ślicznie się prezentują wabiąc kolorami, ale stanowią ozdobę niestety tylko w sezonie wiosenno-letnim, w zimnym czasie znikając razem z niesionym pięknem i radością.  Co pozwoliłoby nam udekorować okna na stałe, wyodrębniając je na tle jednolitej elewacji? Odpowiedź jest prosta – sztukateria styropianowa!

            Pod hasłem sztukateria kryje się wiele elementów, które z pewnością pięknie mogłyby podkreślić wygląd naszych okien. Opcji jest wiele, można między innymi dobrać komplet, na który składałyby się dwie listwy symetryczne,

listwa podparapetowa, która powinna być zawsze szersza od okna

gzyms nadokienny.

Bądź listwa wokółokienna i podparapetowa.

Jeśli posiadamy okno o okrągłym kształcie bądź zaokrąglone łukiem w jednej części również możemy użyć sztukaterii. Wystarczy wybrać odpowiednią listwę łukową na zaokrąglone w górnej części okno, bądź całe koło na małe, okrągłe okienka w jaskółkach.

Piękne dopełnienie całości stanowią takie elementy sztukaterii jak wsporniki i zworniki. Zworniki stanowią ciekawe elementy które montuje się nad oknem pośrodku gzymsu nadokiennego lub listwy wokółokiennej.

Natomiast wsporniki to elementy umieszczane w górnej lub dolnej części listwy okiennej symetrycznej czy wokółokiennej. Często stosowane są również w zastępstwie listwy podparapetowej, gdy nie ma możliwości jej użycia z racji na wąski, mało wystający parapet. Wsporniki wymiarami dopasowane są do zastosowanej listwy okiennej.  

Czy sztukateria elewacyjna okienna daje nam coś więcej oprócz ewidentnego piękna naszych okien? A i owszem. Zastosowane listwy wokółokienne, gzymsy i inne elementy dają wizualne wrażenie powiększenia otworu okiennego. Nie przeszkadzają w dostarczeniu do wnętrza odpowiedniej ilości światła. Odpowiednio zamontowane korzystnie zmieniają proporcje budynku. Natomiast bogactwo form i profili pozwala na urządzenie budynku w dowolnym stylu – klasycznym, ciekawie zdobione lub nowoczesnym, proste i gładkie.

Sztukateria styropianowa to produkt przystępny cenowo, trwały, odporny na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne oraz lekki co umożliwia prosty i bezpieczny montaż. Warto zainwestować w sztukaterię i móc się cieszyć pięknem swoich okien za naprawdę niewielkie pieniądze.

  • Decostyr Sp. z o.o.
  • 28-366 Małogoszcz
  • Mniszek 7A
  • NIP: 676-23-99-676
  • Regon: 120939572
  • Bank Millennium SWIFT: BIGBPLPW
  • Nr konta: 06 1160 2202 0000 0001 4884 9039
sztukateria wewnętrzna gzymsy24TRANSPORT GRATIS
REALIZACJA 3 DNI
NAJNIŻSZA CENA
KAŻDY KSZTAŁT

24H / DOBĘ
7 DNI W TYGODNIU
(+48) 530 71 71 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ZNAJDŹ NAS NA:

POBIERZ KATALOG: