Słup + sztukateria styropianowa = kolumna

Wiele osób nie widzi żadnej różnicy między słupem a kolumną. Jednak te dwa elementy różnią się między sobą. Słup to konstrukcyjny element spotykany najczęściej w postaci pionowej podpory. Kolumny natomiast stanowią zawsze pionową podporę architektoniczną posiadającą okrągły przekrój trzonu. Kolumna posiada ściśle określoną budowę – składa się z trzech głównych części: dolnej części czyli bazy, środkowej zwanej trzonem oraz wieńczącej głowicy. Kolumny mają głęboką historię sięgającą daleko czasów starożytnych. Pełnią głównie funkcje konstrukcyjne, lecz również stanowią atrakcyjną dekorację. Kolumny mimo, że są najstarszymi elementami podporowo-dźwigowymi to wciąż są najbardziej popularnymi służącymi do tych celów wspierając belkowanie oraz łuki. Kolumny do dnia dzisiejszego są ozdobą ganków w wielu budynkach. Ale czy aby na pewno wszystkie z nich stanowią prawdziwe kolumny, a może zwykłe słupy?

Na szczęście każdy słup można bez problemu przemienić we wspaniałą kolumnę. A co najlepsze nie potrzebujemy do tego ani specjalnie wiele czasu, ani wysiłku, ani też wielkich pieniędzy. Wystarczy skorzystać z bogatej oferty firm zajmujących się produkcją sztukaterii styropianowej elewacyjnej. Otuliny kolumn to cudowny ratunek dla wszystkich słupów wspierających nasze ganki! Jak sama nazwa wskazuje wystarczy otulić nimi betonowe słupy i cieszyć się pięknem rodem ze starożytnej Grecji lub Rzymu, bądź ciekawymi nowoczesnymi kształtami – co kto lubi! Wybór kształtów jest olbrzymi i każdy może dopasować coś dla siebie i swojego domu. Sztukateria zewnętrzna daje nam duże możliwości udekorowania elewacji: obramowań drzwiowych i okiennych, naroży, podziału ścian i wielu innych miejsc. Poprawiają one proporcje budynku, zaszczepiają w nim nowego ducha i są ozdobą całej okolicy.

Na początek należy uważnie wybrać producenta, warto sprawdzić kilku, by nie przepłacić i żałować po czasie. Sprawdzić ceny, jakość, opinie. Zadzwonić i porozmawiać, by  lepiej poznać warunki oferty. Taki produkt jak sztukateria styropianowa stanowi wielki zbiór różnych elementów takich jak gzymsy, listwy, bonie, wsporniki, zworniki, kroksztyny, koła, łuki, otuliny kolumn i wiele, wiele innych. Odpowiednio dopasowane tworzą piękną kompozycję, niczym arcydzieło największego mistrza rzeźbiarza. W katalogu wystarczy wybrać odpowiedni wzór i zamówić.

Sztukateria styropianowa jest tania, lekka a zarazem bardzo twarda i wytrzymała. Dodatkowym argumentem przemawiających na korzyść styropianu jest fakt, iż jest on materiałem odpornym na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne – co jest bardzo ważne dla elementów, które służą do montowania na zewnątrz budynku. Dzięki swojej małej wadze sztukateria nie sprawia problemów podczas jej montażu co sprawia, że każdy poradzi sobie z nim samodzielnie, bez potrzeby wzywania fachowców! Szkoda więc pozostawiać w tak ważnym miejscu jak wejście do naszych domów prostych słupów, skoro możemy w tani i prosty sposób cieszyć się pięknem dowolnie wybranych kolumn zmieniających nasze ganki nie do poznania!

  • Decostyr Sp. z o.o.
  • 28-366 Małogoszcz
  • Mniszek 7A
  • NIP: 676-23-99-676
  • Regon: 120939572
  • Bank Millennium SWIFT: BIGBPLPW
  • Nr konta: 06 1160 2202 0000 0001 4884 9039
sztukateria wewnętrzna gzymsy24TRANSPORT GRATIS
REALIZACJA 3 DNI
NAJNIŻSZA CENA
KAŻDY KSZTAŁT

24H / DOBĘ
7 DNI W TYGODNIU
(+48) 530 71 71 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ZNAJDŹ NAS NA:

POBIERZ KATALOG: