Sztukateria elewacyjna styropianowa – mały koszt, wielka zmiana!

Nadszedł czas remontów i różnych prac budowlanych. Gdzie tylko możemy cieszyć się słoneczna pogodą słychać szuranie, stukanie, cięcie, odgłosy piły i wiertarki oraz zaobserwować można pracowników krzątających się po rusztowaniach. Dookoła praca wre, aż człowiek sam zaczyna czuć potrzebę przyłączenia się do innych i wprowadzenia korzystnej zmiany w swoim otoczeniu. Jedni odświeżają ściany lub zmieniają ich barwę pokrywając nową farbą, inni poprawiają dachy, wstawiają nowe okna, drzwi. Wszystko zależy od tego jakie nasz dom ma potrzeby oraz czy dysponujemy duża ilością czasu i pieniędzy czy wręcz przeciwnie. Jednak fakt pozostaje faktem, zawsze warto (posuwając się choćby małymi kroczkami) coś zmienić bądź odnowić w swoim otoczeniu. W jednym miesiącu ściany, w innym okna i tak powoli dopieszczać budynek, by utrzymał swoją formę i dobrze nam służył przez długie lata. A jeśli wszystko mamy nowe, albo świeżo remontowane? To nie znaczy, że nie warto wprowadzać już żadnych zmian bądź ulepszeń. Nigdy nie jest tak, żeby nie można było czegoś poprawić, a nawet perfekcyjne ściany potrafią się po czasie znudzić. Monotonia nie jest wskazana dla nikogo.

Jeśli ktoś zastanawia się jak może zmienić swój dom tanim kosztem, to odpowiedź jest prosta: SZTUKATERIA STYROPIANOWA! To świetnie rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną ozdobić swój dom szykownie i ze smakiem, jednocześnie w szybki sposób i bez konieczności wydawania na to fortuny ;). Tak właśnie sztukateria styropianowa daje nam taką możliwość. Styropian jest materiałem tanim, ale jeśli jest dobrej jakości to posiada też dobrą twardość i wysoką wytrzymałość. Dodatkowo idealnie nadaje się na elementy przeznaczone do montażu na zewnątrz budynków, czyli jak przypadku sztukaterii zewnętrznej na elewacjach. Styropian bowiem posiada świetną odporność na wilgoć oraz szkodliwe warunki atmosferyczne. Nie straszne więc styropianowej sztukaterii deszcze, mrozy, wiatry i upały. Sztukateria profesjonalnie pokryta tynkiem jest ciężka do odróżnienia od gipsowej, a jej cena i gabaryty zdecydowanie korzystniejsze. Lekkość elementów pozwala na ich samodzielny montaż, nie trzeba wiec dodatkowo opłacać fachowców, żeby mam sztukaterie zamocowali. Wystarczy stosować się do instrukcji i każdemu uda się ozdobić swój dom.

Zastanówmy się więc.. mamy już pomysł, idealny materiał i co dalej? Wystarczy wybrać elementy, które najlepiej wpasują się w naszą elewację. Wybór jest ogromny! Wszelkiego rodzaju gzymsy: nadokienne – stanowiące część eleganckiego obramowania okiennego, pośrednie – wspaniale oddzielające kondygnacje, wieńczące – dumnie kończące ściany tuż pod dachem czy balkonowe. Różne listwy do ozdoby okien: symetryczne, wokółokienne i podparapetowe. Fikuśne bonie narożne, okalające drzwi płaskie kolumny – pilastry. A może otuliny kolumn sprawiające, ze nasz ganek będzie niczym wejście do boskiego Olimpu. Zamiast gzymsu wieńczącego, można zdecydować ulokować się pod dachem kroksztyny różnych kształtów i rozmiarów. Koła, łuki, zworniki… co tylko nam się zamarzy. Nie dajmy się więc zanudzić i pozwolić wkraść monotonności. 

  • Decostyr Sp. z o.o.
  • 28-366 Małogoszcz
  • Mniszek 7A
  • NIP: 676-23-99-676
  • Regon: 120939572
  • Bank Millennium SWIFT: BIGBPLPW
  • Nr konta: 06 1160 2202 0000 0001 4884 9039
sztukateria wewnętrzna gzymsy24TRANSPORT GRATIS
REALIZACJA 3 DNI
NAJNIŻSZA CENA
KAŻDY KSZTAŁT

24H / DOBĘ
7 DNI W TYGODNIU
(+48) 530 71 71 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ZNAJDŹ NAS NA:

POBIERZ KATALOG: