Zaczarowany ogród ze sztukaterią w roli głównej

Droga powoli przeradza się w niewielką szosę  otoczoną z obydwu stron drzewami. Las się coraz bardziej się zagęszcza, natomiast asfalt zaczyna przeobrażać się w polną drogę złożoną z wysadzanej kamieniami ziemi. Od czasu do czasu zauważyć można mijane niewysokie, wolnostojące kolumny. Są urocze – bogato zdobione przebijają swą bielą głębię roślinnego gąszczu. Droga urywa się przed wielką, stalową bramą, z której obydwu stron ciągnie się potężny, obrośnięty błyszczącym bluszczem kamienny mur. Tuż przy bramie, początek muru akcentują dumnie stojące pilastry – pięknie zdobione – mające po trzy ozdobne, pionowe wyżłobienia na trzonie oraz wzorzystą bazę i głowicę. Na 4/5 wysokości całą ścianę muru obiega gzyms w postaci poziomego, bogato profilowanego pasa.

Mijamy bramę… kryje się za nią jeszcze więcej ozdobnych elementów. Sztukateria wraz z całym swym bogactwem zdaje się tworzyć z ogrodem i jego składowymi idealną całość.

W jego głębi dostrzec można przestronną altanę z przepychem sztukaterii. Przed nią na kolumnie osadzona jest mała fontanna. Tuż pod daszkiem altany majestatycznie prezentuje się gzyms wieńczący. Posiada on bogaty profil z mnóstwem rowków i ozdobnych karbów. Gzyms ten okala całą podbitkę altanki poprawiając optycznie jej proporcje. Na łączeniach wszystkich siedmiu jej ścian znajdują się pilastry, natomiast zabudowane do połowy wysokości altany ściany mają naprzemiennie ułożone bonie, po obydwu stronach pilastrów. Jedną stronę altanki porasta gęsty bluszcz, natomiast na drugiej znaleźć można kwiaty we wszystkich kolorach tęczy. Ogród pełen jest alejek krzyżujących się w różnych miejscach.

Na trawniku bystry obserwator zauważy wiele ozdobnych elementów architektonicznych skrywających się pośród zieleni. A tu gdzieś w głębi stoi piękna wiata zdobiona w listwy, gzymsy i piękne ornamenty. Stoi pusta wabiąc, by schować się w jej cieniu przed uciążliwym słońcem. Aż ma się ochotę spokojnie i wygodnie ułożyć słuchając śpiewu ptaków i już nigdy z niej nie wychodzić. Cały ogród to czuje! Symbioza sztukaterii z przyrodą i bujną zielenią jest niezaprzeczalna.

Lecz za murami, w głębi ogrodu musi kryć się również dom. Oczywiście jak wszystko inne pokryty jest grubą szatą sztukaterii. Piękne bonie na narożach, kolumny przed gankiem, listwy, gzymsy, wsporniki, zworniki, pilastry – wszystkie te elementy koniecznie muszą znaleźć się na elewacji. Sztukateria dodaje niepowtarzalnego szyku, odrobinę tajemniczości. Kojarzy się z klasą i stylem. Montaż sztukaterii zapewnia ożywienie nawet najbardziej prostej i odstraszającej bryle budynku. Jest to inwestycja nie tylko w jakość ale i w piękno.

  • Decostyr Sp. z o.o.
  • 28-366 Małogoszcz
  • Mniszek 7A
  • NIP: 676-23-99-676
  • Regon: 120939572
  • Bank Millennium SWIFT: BIGBPLPW
  • Nr konta: 06 1160 2202 0000 0001 4884 9039
sztukateria wewnętrzna gzymsy24TRANSPORT GRATIS
REALIZACJA 3 DNI
NAJNIŻSZA CENA
KAŻDY KSZTAŁT

24H / DOBĘ
7 DNI W TYGODNIU
(+48) 530 71 71 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ZNAJDŹ NAS NA:

POBIERZ KATALOG: