Sztukateria zewnętrzna elewacyjna – efektowne wejście

Drzwi domów, mieszkań i innych budynków mają nie tylko znaczenie praktyczne, ale również symboliczne. Drzwi są naszą przepustką do bezpiecznego schronienia, rodzinnego ciepła, spokojnej przystani. Wpuszczają nas tam, gdzie potrzebujemy się dostać, bądź są drogą wyjścia kiedy potrzebujemy się uwolnić, uciec. Im solidniejsze drzwi, tym wydają się być bezpieczniejsze, pewne i dobre. Drzwi nie można minąć, zapraszając gości wiemy, że z pewnością staną przed naszymi drzwiami chcąc wejść do środka.

Dlatego też ważne jest, by wejście godnie się prezentowało. Nie tylko same drzwi, ale również ich otoczenie. Sztukateria styropianowa zewnętrzna jest świetnym sposobem, który sprawi, że wejścia do naszych domów i innych budynków staną się ich nietuzinkową wizytówką. Sztukateria bowiem to zbiór wielu elementów architektonicznych o różnych kształtach i rozmiarach. Można wiec dowolnie wykorzystywać różne wzory do tworzenia własnych charakterystycznych kompozycji dekoracyjnych. Ile ludzi, tyle jest możliwości i różnych pomysłów. Czym i w jaki sposób możemy przykładowo ozdobić wejście wykorzystując zasoby sztukaterii?

Jednym z pomysłów mogą być bonie narożne. To eleganckie elementy o najczęściej prostokątnym kształcie. Można wybrać dwa lub trzy różne rozmiary i naprzemiennie ułożyć je wokół otworu drzwiowego – wyglądają wtedy ciekawie i fikuśnie. Bonie ułożone w ten asymetryczny sposób wzbudzają zainteresowanie. Pasuje przy takiej kombinacji zamontować również bonie w wewnętrznych oraz zewnętrznych narożach ścian na elewacji. Natomiast dla osób lubiących symetrię zawsze zostaje opcja ułożenia boni w równych rozmiarach, ewentualnie o innym kształcie – np. trójkątnym. Wejście tak zaaranżowane wygląda promieniście, zdaje się być szersze i wesoło zaprasza do środka.

Jednak bonie to nie jedyny sposób udekorowania drzwi za pomocą sztukaterii. Pilastry to z kolei bardziej elegancki i stylowy sposób ozdoby. Dwa pilastry dumnie stojące po obu stronach otworu drzwi wyglądają bardzo majestatycznie. Na górze można zamontować gzyms nadokienny i razem tworzą piękną całość. Pilastry – płaskie kolumny – posiadają klasyczną budowę – składają się z rdzenia, bazy i głowicy – mogą być proste bądź bogato zdobione – wszystko zależy od charakteru i stylu w jakim zaprojektowany jest budynek.

Jeśli nie pilastry i bonie, to można również wykorzystać listwy wokółokienne. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które preferują delikatne akcenty ozdobne. Bonie i pilastry są większymi elementami i lubią zwracać na siebie uwagę, natomiast delikatne listwy pięknie zaakcentują otwór drzwiowy zarazem stanowiąc drobny dekoracyjny element. Listwa ma okalać drzwi po bokach i na górze. Jest wiele profili do wyboru – od prostych bo bogato zdobione – listwy można zamontować podwójnie – stworzyć podwójną obramówkę.

 

To tylko niektóre z propozycji, bo może ich być wiele, wiele więcej. Sztukateria styropianowa ma wiele plusów – jest lekka, co pozwala na jej samodzielny montaż w domowym zaciszu. Nie ma potrzeby wzywania fachowców bądź wielu ludzi do pomocy. Również jest super tania w porównaniu do sztukaterii produkowanej z innych materiałów. Sztukateria styropianowa jest odporna na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Pokryta przez profesjonalistów odpowiednim, opatentowanym tynkiem nie różni się wizualnie od gipsowej. Jest więc to wspaniały pomysł na stworzenie w swoim domu pięknego wejścia. Warto się nad tym zastanowić i stworzyć za niewielkie pieniądze i wysiłek cudowne obramowanie drzwiowe – piękny, wspaniały dom. 

  • Decostyr Sp. z o.o.
  • 28-366 Małogoszcz
  • Mniszek 7A
  • NIP: 676-23-99-676
  • Regon: 120939572
  • Bank Millennium SWIFT: BIGBPLPW
  • Nr konta: 06 1160 2202 0000 0001 4884 9039
sztukateria wewnętrzna gzymsy24TRANSPORT GRATIS
REALIZACJA 3 DNI
NAJNIŻSZA CENA
KAŻDY KSZTAŁT

24H / DOBĘ
7 DNI W TYGODNIU
(+48) 530 71 71 71
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ZNAJDŹ NAS NA:

POBIERZ KATALOG: